Novinky z hradu

19. 12. 2014

Obnova školy v Hřebenech pro vzdělávací účely

Hrad Hartenberg získává nové zázemí v podobě obnovy staré školy v Hřebenech pro vzdělávací účely. Nová okna, lavice, stoly, výmalby atd. pomohou vytvořit zázemí pro vzdělávání, dobrovolnictví i hrad samotný

6. 12. 2014

Mikulášská Jízda

Mikulášská jízda aneb parní vláček opět dovezl stovky náštěvníků na čertovskou podívanou!

20. 10. 2014

Medvědi se na hradě uložili k zimnímu spánku

Blíží se zima a medvědi si všade již hledají kutloch na zimní přenocování. Dva krásní Krušnohorští medvědi se o víkendu rozhodli složit hlavy na Hartenbergu.

3. 10. 2014

Strašidla už si brousí zuby a drápky

V sobotu 4. října od 18 hodin se děti dočkají! Na pohádkovém dvoře nad hradem totiž odstartuje další ročník Hartenberského strašení. A účast strašidel bude opravdu vesmírně pestrá!

10. 9. 2014

Výstavy o mezinárodním dobrovolnictví budou na hradě do konce září

Tři poutavé výstavy o mezinárodním dobrovolnictví probíhají na hradě od července . Atraktivní pohledy do života a mysli dobrovolníků budou na hradě k vidění do konce září

15. 8. 2014

Svatá mše na nádvoří hradu

Mezinárodní dobrovolníci z několika světadílů , Černá Madona hartenberská i pamětníci byli přítomni na páteční svaté mši na hradě Hartenberg v den nanebevzetí Panny Marie.

13. 7. 2014

Afrika roztančila Hartenberg

Již potřetí se na hrad vrátili kamarádi z Afriky, aby v rámci projektu Fotbal pro rozvoj přivezli poznání, že duch Fair play má vždy navrch.

30. 4. 2014

Čarodejnice

V těchto dnech právě probíhají přípravy na letos již 6. ročník netradičního Pálení čarodějnic.

27. 4. 2014

Dobrovolníci z Nového Zélandu , Indie či Brazílie přijeli pomoci hradu

Třináct mladých vysokoškoláků ze čtyř světadílů přijelo hradu pomoci tento víkend s přístupovou severozápadní cestou, která je důležitá pro další obnovu hradu.

27. 4. 2014

Klub českých turistů z Chebu hrad opět podpořil

Jedním z nejvěrnějších partnerů hradu je již řadu let organizace Českých turistů z Chebu, kteří se vracejí několikrát ročně pomoci území, přispět k jeho obnově a regeneraci.

5. 1. 2014

Pracovní příležitosti

Hartenberg o.s. zaměstnává již řadu let lidi v projektu VPP ve spolupráci s Úřadem práce v Sokolově a Karlových Varech. Díky této spolupráci se podařilo vybudovat a zajistit hodně věcí v našem území a zároveň se u některých lidí podařila zvýšit jejich odborná kvalifikace, což nás moc těší.

1. 1. 2014

Šťastný nový rok 2014

Přejeme vám všem bezpečný přechod do nového roku 2014 a spoustu milých překvapení na druhé straně. Těšíme se na vás při návštěvě hradu nebo na některé z akcích, které pořádáme.

29. 11. 2013

Zveme na Mikulášskou jízdu

Mikulášská jízda, v pořadí již devatenáctá, začíná! Čerti i strojvedoucí parního vlaku přikládají pomalu do svých kotlů, andělé si čistí svá jemná pírka na křídlech, Mikuláš je tady!

2. 7. 2013

Hartenberské léto v plném proudu

Mladí lidé z Keni, Kamerunu, Azerbajdžánu, Tchaj-wanu, Ruska, Kanady, Bosny a řady dalších evropských zemí se v těchto dnes účastní projektů na hradě Hartenberg.

30. 4. 2013

Kladivo na čarodějnice znovu udeřilo

Obloha byla pokryta černými mračny a rozpoutal se mohutný liják, když inkvizitor Ladislav z Čížků a pán hradu Hartenberg Fridrich Loos odsoudili čarodějnici Filoménu ke smrti upálením na hranici.

24. 4. 2013

Oslice Týna

S přicházejícím jarem hradní zvířecí partu obohatila milá osmiletá oslice Týna, která přicestovala až z dalekého Bulharska.

15. 8. 2012

Velký hradní svátek – svatá mše po 67 letech

Na svátek Nanebevzetí Panny Marie, ve středu 15. srpna v 10 hod dopoledne se přes sto věřících zúčastnilo nejdůležitější hradní slavnosti posledních let. Mons. Josef Žák odsloužil po 67 letech na Hartenbergu první hradní mši.

12. 8. 2012

Karlovarský kraj podpořil mezinárodní kulturní festival na Hartenbergu

Karlovarský kraj podpořil mezinárodní kulturní festival i v letošním roce částkou 20 000 Kč. Kulturní festival má na hradě svou dlouholetou tradici a i v letošním roce se mohl těšit z podpory kraje.

24. 6. 2012

Fotbalisté z Afriky přijedou na Hartenberg kopat za lepší svět

Na začátku července proběhne milá africko-mezinárodní událost v našem kraji. Mladí pouliční fotbalisté z Keni přijedou spoluzorganizovat turnaj Fotbal pro rozvoj, který se v našem kraji uskuteční poprvé.

24. 6. 2012

Obnova školy v Hřebenech

V úterý 3.července od 16 hodin proběhne na místní škole v Hřebench workshop na téma budoucího využití

22. 6. 2012

800 dětí vyrazilo za poznáním na Hartenberské školnění

Na 800 dětí vyrazilo za poznáním do otevřené náruče krásné přírody kolem hradu. Již 5. ročník oblíbené akce nachystali pedagogové ISŠTE se svými studenty, ruku k dílu přiložili i obec Josefov, neziskové organizace a zahraniční studenti.

22. 6. 2012

Zaměstnanci ČEZu opět přidali ruku k dílu

Dobrovolníci z řad zaměstnanců ČEZu se opět zapojili do obnovy hradu. Den v rámci firemního dobrovolnictví, pátek 22. června, využili k pomoci hradu na severozápadním nároží, kde udělali kus pořádné práce při přípravě kamene a dalšího materiálu.

14. 6. 2012

Mezinárodní dobrovolnické léto 2012 odstartovalo

Dobrovolníci z Honkongu, Finska, Jižní Koreje, Španělska, Belgie, Ukrajiny, Francie a dalších zemí se opět sešli na hradě, aby přispěli k obnově území i k dalším osvětovým a environmentálním tématům.

31. 5. 2012

Hrad má svého nového obyvatale – osla Viktora

Po přírůstku 30 jarních slepic, 6 koťat, 2 zamilovaných poštolek na věži a rojících se včel na zdi hradního paláce má hrad svého dalšího obyvatele. Osel Viktor připutoval z Chebska, aby rozšířil početné hradní řady a potěšil návštěvníky i místní svým nezaměnitelným hýkáním a tvrdohlavou povahou.

22. 5. 2012

Nadace ČEZ podpořila Hartenberg o.s.

30. 4. 2012

Čarodějné procesí dorazilo po roce opět z hradu na obecní rynk

Jezdci na koních s vlajkonoši, za nimi ženštiny čarotvorné v kleci na voze i na řetězech uvázané, kejklíři i šlechta nesoucitná – a celé procesí opět mezi kvetoucími třešněmi stoupalo od hradu směrem do vsi, aby si vysoké plameny smlsly na své každoroční kořisti.

18. 4. 2012

Slavnostní usazení sloupku Immaculaty

Ve středu 18. dubna Akademie výtvarných umění usadila po dvou desetiletích na zídku na ostrohu proti hradu zpět po rekonstrukci sloup Immaculaty, který zde původně stával již od roku 1696.

23. 2. 2012

Archeologické výzkumy v roce 2011

Archeologické výzkumy v roce 2011 opět významně obohatily naše znalosti o nejstarší historii hradu. Podívejme se na jejich shrnutí archeologem Honzou Tajerem, který navázal v loňském roce na předchozí úspěšné výzkumy Mgr. Jiřího Klsáka.

10. 1. 2012

Další setkání s Pablem Russelem

Na daleké a dlouhé cestě Evropou z rodné Kanady, zavítal po několika měsících Pablo opět na hrad, aby se podělil o další příběhy ze svého života a života svého kmene, ale také aby povzbudil všechny, kdo mají oči k vidění a uši k slyšení.

6. 1. 2012

Tři Králové se po roce sešli opět na hradě

6 ledna proběhlo na hradě novodobě již několikaté setkání věnováné právě Třem Králům s malým průvodem do provizorní hradní kaple, která byla dříve práve těmto mudrcům zasvěcená.

1 2 3 4 5 6 7