Novinky z hradu

8. 9. 2015

Karlovarský kraj podpořil kulturní projekty na Hartenbergu

Karlovarský kraj podpořil kulturní projekty v letošním roce částkou 40 000 Kč. Kulturní akce na Hartenbergu mají široký ohlas, účast veřejnosti na některých dosahuje tisíců návštěvníků.

7. 9. 2015

Den Hřebenské Školy

Srdečně zveme k první akci věnované bývalé hřebenské škole - dne 26. září od 13h sýrový seminář, od 15h pak vinobraní s doprovodným programem.

10. 7. 2015

Prohlídky hradu jsou po celý týden

Srdečně vás zveme k nám na prohlídku hradu. Otevřeno máme od pondělí do neděle 10:00-17:00, v každou celou hodinu prohlídka s výkladem, která trvá cca 45 minut.

1. 7. 2015

Férový fotbal zase v Hřebenech

Akční den kampaně Fotbal pro rozvoj se koná již tuto neděli 5. července na hřišti za hřebenskou školou. Slavnostní první výkop bude ve 13 hod.

1. 7. 2015

O zakleté Elektroholtě aneb doneste elektrospotřebiče

V neděli 5. července na Hartenbergu pohádka "O zakleté Elektrolhotě aneb jak chytrý Janek řešení našel..." Máte-li doma vysloužilý drobný elektrospotřebič, neváhejte jej vzít s sebou, a získat tak za něj vstup zdarma.

23. 6. 2015

Regionální centrum otvírá

S radostí představujeme zrekonstruované prostory bývalé školy v Hřebenech, které nyní budou sloužit k podpoře hradu Hartenberg a okolí jako regionální a dobrovolnické centrum.

18. 4. 2015

První letošní dobrovolná pomoc přišla z Chebu

Tradičně s prvním jarním sluncem na hrad přišla pomoc z Chebu. Místní klub Českých turistů se totiž vydal na hrad nejen za poznáním, ale především s pomoci.

6. 4. 2015

Na hradní věži vlaje Keňská vlajka

148 studentů zahynulo na univerzitě v Garisse v Keni minulý týden rukama ozbrojenců zaštiťujících se Islámským státem. To se nás o to více dotýká, že mezi keňskými studenty má hrad své kamarády.

31. 1. 2015

Dětský karnevalový rej

První ročník dětského karnevalu v maskách proběhl poslední lednovou sobotu na škole v Hřebenech. Cílem bylo dát příležitost prckům i odrostlejším k řízenému i nezřízenému dovádění. A to se podařilo.

19. 1. 2015

Dětské hřiště

Letošní rok bude naše sružení Hartenberg o.s. žádat o grant na zbudování dětského hřiště. Pokud se podaří už do roka by se místní uličníci i drobotina mohli vydovádět na řadě pěkných atrakcí a oživit tak náves . Zároveň by se zbudovalo i příjemné posezení pro dospěláky.Držte palce!

6. 1. 2015

Tři králové na hrad nezapoměli

Cestou za jasnou hvězdou se vydali tři králové i v letošním roce. Na hrad je doprovázelo malé procesí a nechyběly svíčky, promítání či hra na harfu. Věříme v dobrý rok.

19. 12. 2014

Obnova školy v Hřebenech pro vzdělávací účely

Hrad Hartenberg získává nové zázemí v podobě obnovy staré školy v Hřebenech pro vzdělávací účely. Nová okna, lavice, stoly, výmalby atd. pomohou vytvořit zázemí pro vzdělávání, dobrovolnictví i hrad samotný

6. 12. 2014

Mikulášská Jízda

Mikulášská jízda aneb parní vláček opět dovezl stovky náštěvníků na čertovskou podívanou!

20. 10. 2014

Medvědi se na hradě uložili k zimnímu spánku

Blíží se zima a medvědi si všade již hledají kutloch na zimní přenocování. Dva krásní Krušnohorští medvědi se o víkendu rozhodli složit hlavy na Hartenbergu.

3. 10. 2014

Strašidla už si brousí zuby a drápky

V sobotu 4. října od 18 hodin se děti dočkají! Na pohádkovém dvoře nad hradem totiž odstartuje další ročník Hartenberského strašení. A účast strašidel bude opravdu vesmírně pestrá!

10. 9. 2014

Výstavy o mezinárodním dobrovolnictví budou na hradě do konce září

Tři poutavé výstavy o mezinárodním dobrovolnictví probíhají na hradě od července . Atraktivní pohledy do života a mysli dobrovolníků budou na hradě k vidění do konce září

15. 8. 2014

Svatá mše na nádvoří hradu

Mezinárodní dobrovolníci z několika světadílů , Černá Madona hartenberská i pamětníci byli přítomni na páteční svaté mši na hradě Hartenberg v den nanebevzetí Panny Marie.

13. 7. 2014

Afrika roztančila Hartenberg

Již potřetí se na hrad vrátili kamarádi z Afriky, aby v rámci projektu Fotbal pro rozvoj přivezli poznání, že duch Fair play má vždy navrch.

30. 4. 2014

Čarodejnice

V těchto dnech právě probíhají přípravy na letos již 6. ročník netradičního Pálení čarodějnic.

27. 4. 2014

Dobrovolníci z Nového Zélandu , Indie či Brazílie přijeli pomoci hradu

Třináct mladých vysokoškoláků ze čtyř světadílů přijelo hradu pomoci tento víkend s přístupovou severozápadní cestou, která je důležitá pro další obnovu hradu.

27. 4. 2014

Klub českých turistů z Chebu hrad opět podpořil

Jedním z nejvěrnějších partnerů hradu je již řadu let organizace Českých turistů z Chebu, kteří se vracejí několikrát ročně pomoci území, přispět k jeho obnově a regeneraci.

5. 1. 2014

Pracovní příležitosti

Hartenberg o.s. zaměstnává již řadu let lidi v projektu VPP ve spolupráci s Úřadem práce v Sokolově a Karlových Varech. Díky této spolupráci se podařilo vybudovat a zajistit hodně věcí v našem území a zároveň se u některých lidí podařila zvýšit jejich odborná kvalifikace, což nás moc těší.

1. 1. 2014

Šťastný nový rok 2014

Přejeme vám všem bezpečný přechod do nového roku 2014 a spoustu milých překvapení na druhé straně. Těšíme se na vás při návštěvě hradu nebo na některé z akcích, které pořádáme.

29. 11. 2013

Zveme na Mikulášskou jízdu

Mikulášská jízda, v pořadí již devatenáctá, začíná! Čerti i strojvedoucí parního vlaku přikládají pomalu do svých kotlů, andělé si čistí svá jemná pírka na křídlech, Mikuláš je tady!

2. 7. 2013

Hartenberské léto v plném proudu

Mladí lidé z Keni, Kamerunu, Azerbajdžánu, Tchaj-wanu, Ruska, Kanady, Bosny a řady dalších evropských zemí se v těchto dnes účastní projektů na hradě Hartenberg.

30. 4. 2013

Kladivo na čarodějnice znovu udeřilo

Obloha byla pokryta černými mračny a rozpoutal se mohutný liják, když inkvizitor Ladislav z Čížků a pán hradu Hartenberg Fridrich Loos odsoudili čarodějnici Filoménu ke smrti upálením na hranici.

24. 4. 2013

Oslice Týna

S přicházejícím jarem hradní zvířecí partu obohatila milá osmiletá oslice Týna, která přicestovala až z dalekého Bulharska.

15. 8. 2012

Velký hradní svátek – svatá mše po 67 letech

Na svátek Nanebevzetí Panny Marie, ve středu 15. srpna v 10 hod dopoledne se přes sto věřících zúčastnilo nejdůležitější hradní slavnosti posledních let. Mons. Josef Žák odsloužil po 67 letech na Hartenbergu první hradní mši.

12. 8. 2012

Karlovarský kraj podpořil mezinárodní kulturní festival na Hartenbergu

Karlovarský kraj podpořil mezinárodní kulturní festival i v letošním roce částkou 20 000 Kč. Kulturní festival má na hradě svou dlouholetou tradici a i v letošním roce se mohl těšit z podpory kraje.

24. 6. 2012

Fotbalisté z Afriky přijedou na Hartenberg kopat za lepší svět

Na začátku července proběhne milá africko-mezinárodní událost v našem kraji. Mladí pouliční fotbalisté z Keni přijedou spoluzorganizovat turnaj Fotbal pro rozvoj, který se v našem kraji uskuteční poprvé.

1 2 3 4 5 6 7