Pro návštěvníky

Hrad Hartenberg se nachází nedaleko obce Josefov na Sokolovsku. Hrad z dálky neuvidíte, je postaven na ostrohu, ale řádně ukrytý hluboko v lesích.

Otevírací doba

červenec a srpen
úterý 16.7 je hrad z důvodu nátáčení ČT pro prohlídky otevřen pouze v prohlídkách od 15hod a od 16 hod...Děkujeme za pochopení Otevřeno denně kromě pondělí, na prohlídku min 2 platící osoby plné vstupné , osoba/120,- Kč.
10:00-17:00
mimo sezonu v období od září do června
Květen, červen otevřeno na teleonický kontakt.. Na prohlídce je možné se domluvit předem telefonicky, min počet osob jsou 4 dospělé platící. V případě silněji nepříznivého počasí může být hrad uzařen.
10:00-17:00

Prohlídka hradu začíná v každou celou hodinu a trvá cca 50 min. Poslední prohlídka v 16 hodin. Pokud nebude probíhat prohlídka v 16 hodin, je možná poslední prohlídka v 16.30. Prohlídky jsou možné jen s průvodcem.

Vstupné

dospělí 120,- Kč
snížené vstupné
děti od 8 let, studenti do 18 let a důchodci
90,- Kč

V pokladně hradu si můžete zakoupit různé hradní suvenýry, turistické známky, vizitky a lehké občerstvení. Koupí těchto věcí podpoříte hradní záchranu.

Jak se k nám dostanete

Autem

Ves Hřebeny se nachází kousek za Josefovem. V Hřebenech stále z kopce. Od poslední budovy ve vsi je směrem dolů (asi 150 m) nájezdová cesta - umělý násep k hradu. Před tímto násepem k hradu je malé parkoviště cca pro 3 vozy. Parkovat můžete i na parkovišti u bývalé školy nebo u dobrovolnické základny - poslední objekt nad hradem. Přímo u hradu mohou zaparkovat zdravotně postižení, starší lidi a motorky.

Vlakem

Ze Sokolova nebo Kraslic - zastávka Hřebeny, hrad je na kopci a  vede k němu několik cest. Nejkratší je kousek podél kolejí směr Sokolov a pak do kopce.

GPS: 50°13'17.902"N, 12°34'31.783"E