8. 9. 2015

Karlovarský kraj podpořil kulturní projekty na Hartenbergu

Karlovarský kraj podpořil kulturní projekty v letošním roce částkou 40 000 Kč. Kulturní akce na Hartenbergu mají široký ohlas, účast veřejnosti na některých dosahuje tisíců návštěvníků.

Koncerty, výstavy, přednášky na nejrůznější témata, kulturní výměny s účastníky z desítek zemí celého světa, hradní expozice, oblíbené kulturní akce pro děti a mládež, to vše má na Hartenbergu svou letitou tradici.

Díky bohatému kulturnímu životu na hradě, vedle nádherné přírodní scenerie a historickému dědictví navštěvují místo lidé nejen z okolí , okresu či kraje. Kulturních akcí se účastní návštěvníci celé České republiky, blízkého přeshraničí i daleké ciziny.

V rámci dobrovolnictví se zdejších projektů zůčastnili doposud mladí lidé z více než 70 zemí světa, prakticky všech světadílů.

Hradní expozice v letošním roce získala své nové exponáty ( vč. nástěnných maleb), restaurovány jsou sloupy hradní kaple, dlouhodobá výstava o historickém a kulturním životě na hradě je instalována na hradě. Nejvíce návštěvníků ( cca.5000 tisíc ročně) přivítají oblíbené akce pro děti.

Karlovarský kraj se podílí na revitalizaci areálu každoročním příspěvkem.