15. 8. 2014

Svatá mše na nádvoří hradu

Mezinárodní dobrovolníci z několika světadílů , Černá Madona hartenberská i pamětníci byli přítomni na páteční svaté mši na hradě Hartenberg v den nanebevzetí Panny Marie.

V pátek 15.srpna 2014 v 17 hodin se uskutečnila na nádvoří hradu Hartenberg v Josefově- Hřebenech na Sokolovku svatá Mše, kterou sloužil generální vikář plzeňské diecéze Mons. Josef Žák.

Mše se koná od roku 2012 každoročně vždy 15. srpna , podruhé se Mše zůčastnila vzácná socha Černé Madony, která po staletí stávala na oltáři hradní kaple. Součástí akce byla rovněž výstava dobových fotografií pana Miroslava Mullera a další výstava ze zápůjčky Inex.S.D.A. Druhá zmiňovaná se na hradě zdrží minimálně dalších 14 dní.

Kaple, stejně jako celý rozsáhlý komplex hradního areálu vzal za své po druhé světové válce, hrad samotný byl žháři opakovaně zapálen v osmdesátých letech minulého století.

Od roku 2000 se tisíce dobrovolníků zapojilo do obnovy tohoto areálu, před několika lety zde založili dobrovolníci Mezinárodní dobrovolnickou akademii, jejíž cílem je nejen postupná obnova hradu a okolního území , ale také pomoc všude tam, kde je jí zapotřebí.