20. 10. 2014

Medvědi se na hradě uložili k zimnímu spánku

Blíží se zima a medvědi si všade již hledají kutloch na zimní přenocování. Dva krásní Krušnohorští medvědi se o víkendu rozhodli složit hlavy na Hartenbergu.

Krušnohorští medvědi to nemají snadné, nejsou totiž často k vidění a tak na ně mnozí ani nevěří. Ale na Hartenbergu víme o medvědech své. Jednak zakladatelé hradu přijal na sklonku třináctého století do svého znaku skřížené medvědí tlapy, jednak dva současní medvědi se rozhodli přečkat na hradě nadcházející zimu

Několik desítek dětí se svými rodiči se vydalo po jejich stopách a dorazili v sobotu až na hrad. Posbírali pro ně cestou ovoce a když je objevili, pořádně je vykrmili. Pro svou radost se s nimi vyfotili a nakonec je uložili v útrobách hradu k zimnímu spánku. A navrch ještě děti našli poklad.

Povedenou a tradiční akci připravil pro nejmenší Fanklub Míry Krušného, podle kterého se údajně dle sdělení klubu jmenují Krušné hory i Mírová, on sám byl přítelem Karla IV a jeho věhlas je prý za hranicemi ještě větší jak u nás. Ať je to tak či onak, každého velikána zdobí činy, a hrad stvrzuje svým perem, že sobotní počin jeho fanklubu pro děti byl královsky ušlechtilý, sympatický a vlídný.