Novinky z hradu

21. 4. 2010

Člověk v tísni o.p.s. na návštěvě Hartenbergu

Vedle ředitele regionální pobočky Člověk v tísni o.p.s. Jana Němečka přijel dnes na hrad i koordinátor sociálních služeb Josef Koprnický, abychom společně domluvili postup v rozvoji vzájemné spolupráce na nejbližší období .

20. 4. 2010

Historie a obnova hradní kaple

Přesné založení hradní kaple neznáme. Zasvěcení kaple sv. Třem králům je v Českých zemích neobvyklé a archaické, a spadá s největší pravděpodobností do období založení hradu. Samotná kaple však prošla ve své bohaté historii řadou přestaveb.

16. 4. 2010

Biskup Mons. František Radkovský přijede na hrad

Biskup Monsignor František Radkovský přijal při včerejší plzeňské schůzce pozvání na hradní setkání, během něhož si spolu se zástupci Národního památkového ústavu, projektantů, Akademie výtvarných umění a dalších odborníků prohlédne prostor hradní kaple.

15. 4. 2010

Dvacátý kámen bude patřit TAIWANU

Hartenberg je tradiční mezinárodním dobrovolnictvím přes deset let. Celkem se zde vystřídali mladí lidé z 51 zemí světa. Vloni vznikla tradice při které dobrovolníci ze všech zemí světa umístí národní kámen do zdi v hradní kapli. Dvacátý kámen letos vloží zástupce z Taiwanu.

14. 4. 2010

Veřejně prospěšné práce

Dlouhodobě nezaměstnaní či těžko umístitelní na trhu práce obnovují kulturní a přírodní dědictví našich předků! Z několika desítek uchazečů jsme si i pro letošní rok dnes vybrali první „vyvolené“ na vytvořená pracovní místa veřejně prospěšných prací.

13. 4. 2010

Projekt „ Zační a vytrvej“ tento týden na hradě

Snížit ohrožení sociálního vyloučení z rizikových skupin mládeže v Karlovarském kraji si klade za cíl projekt, který probíhá tento týden na hradě. Realizátorem projektu je vzdělávací akademie BZF se sídlem v Sokolově.

10. 4. 2010

Den Země oslavíme ve čtvrtek 22.dubna

Jak lépe oslavit Den Země, než smysluplnou prací k jejímu prospěchu? Na hradě se pustíme do kultivace zámeckých teras, úklidu, příprav Týdne pro Zemi, který chystáme v červnu. Přidají se například malí školáci ze Sokolova a brána dokořán se otevře pro všechny dobrovolníky.

8. 4. 2010

Televize přijede i na Čarodějnice a Beltaine

Upalování čarodějnic se blíží a s tím i noc plná magie a kouzel v duchu keltského svátku Beltaine. Harfa se již ladí, aby předla do noci až vše utichne. Předtím však vysoká hranice bude čekat v duchu inkvizičních procesů na svou další oběť.

6. 4. 2010

Hartenberg v Českém rozhlasu

Přijali jsme pozvánku Jana Rosendorfského z Českého rozhlasu a vydali se v úterý večer do Plzně, abychom představili Hartenberg posluchačům v pořadu " Hrady a zámky převážně nevážně". Protože je pan Rosendorfský sám kastelánem na Horšovském Týnu, hodinka živého vysílání utekla velmi rychle.

2. 4. 2010

Natáčení TV pořadu Fenomény na hradě a v jeho okolí

Spisovatel Jan Johann Jaroslav Miška přijel v pátek s reportérkou a kamaramanem televize TV Public natáčet pořad Fenomény. Předmětem zájmu byla hradní studna, středověké štoly v okolí či prameniště za zámeckým pivovarem z hlediska působení Zemské energie.

30. 3. 2010

Restaurátoři z Akademie výtvarných umění na prohlídce hradu

V úterý 30.března se dokázal kancléř Akademie výtvarných umění v Praze, docent ak. soch. rest. Petr Siegl, proplést karlovarským silničním labyrintem a spolu se skupinou studentů ze Školy restaurování uměleckých děl sochařských AVU dorazit ještě před polednem na hrad...

27. 3. 2010

Herec Igor Bareš navštívil Hartenberg

V sobotu 27.3. 2010 za deštivého počasí se lokálkou na hrad vydal herec Národního divadla, řady filmů i televizních seriálů Igor Bareš, známý i jako moderátor rozhlasových pořadů Toulky minulostí. Lze ho vidět v TV seriálu Pojištovna štěstí, v kinech jako premiera v Mužích v říji, na divadle byl za roli Hamleta nominován na Cenu Alfréda Radoka.

21. 3. 2010

Slavnost jarní rovnodennosti

Slavnost jarní rovnodennosti patří mezi tradiční oslavy na hradě, tentokráte se návrat života na Zemi a vstup Slunce do znamení Berana slavil dva dny. První den dle starých zvyků hrou na harfu a pak skupinovým představením bubeníků, kteří skrze sebe naslouchali tlukotu srdce naší Země, druhý den se přípomněla tradice setkáním, povídáním a Tancem jednoho srdce na nádvoří hradu.

20. 3. 2010

Zahájení hradní sezony 2010

Hrad Hartenberg vítá jaro a otevírá se veřejnosti! V sobotu ve 13 hodin na nádvoří hradu Hartenberg středověcí hudci a tanečníci otevřeli letošní bohatou kulturní a dobrovolnickou sezónu. Bláto, sychravo a roztávající sníh neodradili nejvěrnější, aby se na hrad vydali a přivítali pomalu rodící se jaro.

5. 12. 2009

Mikulášská jízda – parním vlakem s čerty do hartenberského nebe

Mikulášská jízda 2009 přivítala 2 500 rodičů s dětmi!! Parní vlak, supící si svojí písničku údolím Svaté řeky (řeky Svatavy), vozil od dopoledne až do pozdního večera stovky malých a mírně vystrašených dušiček na hrad.

3. 10. 2009

Hartenberské strašení - pohádkový svět v podhradí

Strašidelný rej na Hartenbergu proběhl jako každoročně první říjnovou sobotu. Loupeživý rytíři, oběšenec, či umrlec na hřbitově pod statnou borovicí, spolu s mágem, čarodějkou, bílou paní, katem, bludištěm, skřítky a dalšími strašidly a podivuhodnostmi přilákal půl tisícovky rodičů s dětmi.

1 3 4 5 6 7 »