16. 5. 2010

Hartenberské školnění letos s německými partnerskými školami

Třetím rokem se promění hrad a jeho podhradí v malou encyklopedii pod otevřeným nebem, kde si budou moci děti základních škol regionu prověřit teorii v praxi. Partnery pedagogů a studentů ISŠTE Sokolov tentokráte budou také školy ze sousedního Německa.

Děti uvidí na vlastní oči jak umí i malý potok pomocí vodního kola rozsvítit žárovku, jak fotony umí rozpohybovat skrze malé solární panely malá vozítka či jak umí chemické sloučeniny nabývat různých tvarů, syčet a prskat při tom jako ve staré alchymistické laboratoři.

Dalekonosné samostříly či balisty využijí své páky, aby kameny vrhaly směrem k hradu a připoměly jakými způsoby se dobývaly středověké hradby. K čemu by ovšem byly všechny poznatky a naučení, které se mohou děti naučit, kdyby nebyly v souladu a harmonii s přírodou a respektem k historii.

Zastavení budou tedy také u památných stromů, historický příběh se bude odvíjet u Goethovy vyhlídky, dozvědí se něco o hradě a přírodě v malebném území. Za akci patří poděkování nadšeným pedagogům z ISŠTE Sokolov a také finanční podpoře města Sokolov, obce Josefov a Evropské unie. Na akci se podílí rovněž občanské sdružení Hartenberg.

Více o přípravách se dozvíte na webových stránkách pedagogů <a>www.gr-net.cz, plakát najdete pak na <a>http://www.gr-net.cz/INFORMA­CE/KUTIL/HAS_2010­/OVLADAC.html