5. 5. 2010

Kniha o čarodějnicích z Hartenbergu vyšla v italštině

Že se na hradě dějí tu a tam věci pohádkové se ví široko daleko, ale že se o našich čarodějnicích dozví až v Itálii a hned o tom vydají pohádkovou ilustrovanou knížku pro děti, určitě naše hradní pohádkové bytosti potěšilo a překvapilo!

Kniha „Sto zrcadel pro čarodějnici z Hartenbergu (Cento specchi per la strega di Hartenberk)“, která je na pultech italských knihkupectví, je pohádková kniha od Nicoly Paulesa s ilustracemi Marie Cristiny Lo Cascio a vypráví příběh malého kluka s velkou duší i srdcem z malé vísky na kraji tajúplných lesů se starobylým hradem Hartenberk na kterém žije čarodějnice (strega di castello Hartenberk).

Jak se příběh dále odvíjí bude možné brzy vidět i na obrazovce, neb se uvažuje o jejím zfilmování. Hartenberk láká nejen děti, dobrovolníky a nejrůznější pohádkové bytosti na oblíbené akce Hartenberské strašení, Mikulášské jízdy, Pálení čarodějnic a další, ale i filmaře, kteří doposud však pro natáčení pohádky tuto krajinnou dominantu s mnoha přírodními krásami a malebnými zákoutími nevyužili.

Že se v pohádkovém příběhu jedná právě o náš hrad je na bíledni, neb krom indicií v samoté knize pro to hovoří fakt, že se ve světě pohádkovém ani skutečném obdobný hrad s počeštěným názvem „Hartenberk“ doposud neobjevil.

<img/>