6. 4. 2015

Na hradní věži vlaje Keňská vlajka

148 studentů zahynulo na univerzitě v Garisse v Keni minulý týden rukama ozbrojenců zaštiťujících se Islámským státem. To se nás o to více dotýká, že mezi keňskými studenty má hrad své kamarády.

Vloni studenti z Keni díky organizaci Inex-SDA již poněkolikáté nesli poselství o vzájemnosti, přátelství a podpoře po České republice: Vedle Prahy, Ostravy, Plzně, Kosteleckých horek, Nepomyšli zavítali i na Hartenberg. Student Bobo z Keni, si hrad zamiloval , nazval ho jako svůj druhý domov, a věnoval nám vlajku, kterou jako „skaut“ dostal za chrabrost ve třinácti letech a přibližně stejně dlouhou dobu jí jako talisman a velkou cennost vozil všade po světě kam dojel.

Ta vlajka v těchto dnech vlaje na hradní věž jako akt solidarity a podpory pro naše kamarády z Keni. Myslete na ně také prosím. Keňa se ponořila na tři dny do smutku.

Podívejte se na videa z lonské kampaně, na začátku jde Bobo se svou-naší národní vlajkou na zádech Hartenberskou džunglí na hrad . V zrcadle nynějších událostí je ten okamžik pro nás opravdu silný , symbolický a závazný. Prosím spojme síly a udělejme co je třeba at se takové věci jako před týdnem studentům již nikdy nemohou opakovat

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qwTZuSVEf­co