6. 1. 2012

Tři Králové se po roce sešli opět na hradě

6 ledna proběhlo na hradě novodobě již několikaté setkání věnováné právě Třem Králům s malým průvodem do provizorní hradní kaple, která byla dříve práve těmto mudrcům zasvěcená.

Bez ohledu na počasí zde po následné videoprojekci , došlo i na povídání, později zapálení svíček u jesliček Ježíška a také pohoštění koláčky a svařeným vínem.

Vedle připomenutí tradičního biblického příběhu došlo i na dávnou a nedávnou historii hradu, dramata kolem zapálení hradu , obnovu kaple a další projekty, mluvilo se o budoucím využití památky i nejbližších společných akcích.

Setkání po slavnostním zapálení svíček v torzu samotné hradní kaple probíhalo dále na cikánském dvoře již v teple a za zvuku praskajícího dřeva v krbu. Diskuze se pak protáhla do pozdního zimního večera.

Všem zůčastněným patří poděkování za to, že vyměnili pohodlí domova v zimním nečase za společné setkání a připomenutí pro hrad důležitých milníků, a také za vytvoření vlídné a slavnostní atmosféry. Dávná hradní tradice tak dále oživá i do nové doby.