3. 10. 2010

Strašidla ze 3 světadílů ovládla Hartenberg

Už po několikáté bylo na hradě pekelně veselo. Hodovalo se, tancovalo, ale hlavně se strašilo. Kdo měl šrámy na duši, nevyváznul živ.

Návštěvníci přicházeli z daleka i z blízka, celkem se letos sešlo několik set odvážných dětí, které se samy, nebo spolu s rodiči vydaly na dalekou a nebezpečnou cestu temným lesem. Nádvoří i blízké okolí neprodyšně obsadila strašidla nejen z karlovarské kotliny: místní strašidla si totiž pozvala na pomoc mj. skřety i víly z Číny, Tchaj-wanu, Mexika či Španělska z <a>Mezinárodního studentského klubu z Brna, kteří sem přijeli na výměnné studijní pobyty. Nebylo kam uniknout. Bílé paní se procházely pod věží a hledaly svého rytíře, před branou číhal hejkal, v lese tančily víly a proháněli se skřítci, u ohniště lidožrouti netrpělivě čekali na svoji kořist, v klecích sténaly mrtvé nevěsty, na hřbitově z hrobů vylézaly stvůry, které spolu s Frankesteinem a se smrťákem útočily na nevinné oběti, přímo na hradě se v upířím reji zmítaly krvelačné bytosti a další se proháněly po okolí. Kdo překonal strach a prošel celou pečlivě vyznačenou stezku, mohl se poté radovat s ostatními šťastlivci u vítězného ohně.

Děkujeme všem organizátorům i návštěvníkům za účast a těšíme se na příští rok.Fotografie ke shlédnutí jsou k dispozici ve <a>fotogalerii.