30. 4. 2016

Stavění Májky a pálení čarodějnic

Přiznivé počasí, výborná nálada, hojná účast a skvělá hudba, jídlo i pití... to vše se prohnalo v podvečer 30. dubna Josefovem spolu s načančanými čarodějnicemi.

Letos si akci po dohodě s vedením obce vzal pod patronát spolek Hartenberg s přáteli z Josefova. Obec na akci poskytla zázemí, vybavení i možnost obecního příspěvku, na který nakonec nedošlo díky nečekanému sponzorskému daru od vnuků rodiny Štefflových z Josefova. Pan Miloš Toupal a Vlastimil Nepovím jako vzpomínku na své prarodiče žijící v Josefově řadu let poskytly spolku na konání akce 20 000 Kč, za což jim ještě jednou mnohokrát děkujeme.

Na programu kromě samotného stavění májky byla netradičně tradiční scénka spolku Hartenberg a přátel, jež si opět neodpustili v tento den zpranýřovat hned několik hříšnic. Poté si zasoutěžili děti pod vedením zkušených čarodějek a získali několik cen. Zvolila se také dětská i dospělá Miss čarodějka a hudba v podání skvělé skupiny How-wada naplnila taneční parket. Na návštěvníky akce čekalo překvapení v podání improvizované taneční skupiny ,,Kroupata´´ sestaveného z občanů Josefova. Po setmění kejklíř Lukáš předvedl krásnou světelnou show.

Poděkování patří také všem kamarádům a pomocníkům, jež nejen učinkovali, ale také akci připravovali. Paní Alici Vlasákové s kolegyní za vložení dětských cen do soutěží a jejich organizaci. Spolku Josefky za krásnou výzdobu. Paní Jurčíkové za nasazení u vstupu a dalším šikulům a dobrovolníkům: Děkujeme! Vydařenou akci bereme jako výsledek těchto milých gest a nadšení lidí se na akci spolupodílet.