3. 8. 2010

Poslední artcamp s neprofesionálními umělci

Již více jak před týdnem začal v pořadí již 5. artcamp v Hřebenech. Letos se sjeli kreslíři, malíři, výtvarníci, ilustrátoři i fotografové z Evropy a Asie, přičemž nikomu nevadilo, že většina dobrovolníků před svým příjezdem na Hartenberg neměla potřebné znalosti technik a malířských dovedností.

Rozhodující pro přijetí na tento ojedinělý dobrovolnický projekt byla chuť učit se novému a tvořit ze srdce. A stále se tvoří. Kreslíme potréty sami sebe, z nichž poté vznikne jedinečné leporelo, jež nám i v budoucnu bude připomínat naše přátele, malujeme drobnokresby hradu na pohlednice či črty námi oblíbených hartenberských pejsků a koček, které využijeme při přípravě dětských omalovánek, dokumentujeme malebné okolí hradu a přilehlý přírodní park, pracujeme na webových stránkách, vytváříme podklady pro propagační materiály, které napomohou rozšíření myšlenky dobrovolnictví, ale i místního Mezinárodního dobrovolnického environmentálního institutu. Na vybraná díla se můžete podívat ve fotogalerii v sekci „Ukázky prací ARTCAMP 2010“.

Ve volném čase hrajeme tradiční i novátorské hry, vaříme národní speciality, pořádáme prezentace zemí i jazykové lekce, hrajeme na různé hudební nástroje a tancujeme, procházíme se po blízkém i dalekém okolí a jezdíme na výlety do Lokte, Karlových Varů a jinde. Počasí je sice proměnlivé, ale i tak jsme rádi, že jsme na místě plném energie a zůstáváme pozitivně naladěni na další dva týdny.