21. 9. 2016

Patrimonium pro Futuro

Hartenberg získal prestižní památkové ocenění

U příležitosti slavnostního udílení cen v oblasti památkové péče ČR Patrimonium pro Futuro 2016 se ve středu 21.9.2016 v ma­lebném zámku v Náměšti nad Oslavou hradní osazenstvo velmi zaradovalo, neboť se právě Hartenberku podařilo v kategorii „Záchrana památky“ získat tuto prestižní cenu, na kterou jí nominovalo územní pracoviště NPU Loket. Tímto velmi děkujeme za nominaci a důvěru a zároveň děkujeme všem, kteří se na hradě zapojili do záchranných prací.

Připomínáme, že se na záchraně podíleli tisíce dobrovolníku z více než 72 zemí světa, ale také odborníci, zaměstnanci, sociální podnik Hartenberg a další přátelé a kamarádi a nesporně především kastelán hradu Béďa Loos. Všem patří velké poděkování . Velice se vážíme vší vaší pomoci, ale i třeba dobré myšlenky a přání a že jich letos bylo…Držte nám palce i nadále, protože důvěra nám pomáhá u téhle obrovské , ale krásné dřiny.

Hrad postupně nabízí stále nové a nesmírně zajímavé prostory i příhěhy a my se s mimi rádi podělíme kdykoliv na hrad Hartenberg zavítáte.

Děkují hradní srdcerváči z Hartenberku

https://www.npu­.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpra­vy/18044-patrimonium-pro-futuro-zna-viteze