2. 4. 2010

Natáčení TV pořadu Fenomény na hradě a v jeho okolí

Spisovatel Jan Johann Jaroslav Miška přijel v pátek s reportérkou a kamaramanem televize TV Public natáčet pořad Fenomény. Předmětem zájmu byla hradní studna, středověké štoly v okolí či prameniště za zámeckým pivovarem z hlediska působení Zemské energie.

Hvězdami pořadu bylo také hradní zvířectvo, na jejichž reakcích se spontánně během natáčení prokázaly přirozené schopnosti živých organismů vnímat tyto energie. Člověk toto přirozené nadání díky svému způsobu života pomalu ztrácí. Některým z nás mohou dopomoci ještě pomůcky jako jsou proutky, virgule či kyvadla, aby našli pramen, otevřené podzemní prostory či podzemní geoanomálie. Většina z nás se však stává pomalu zcela imuními, neumíme pak například reagovat ani na zátěže a prostředí, které náš organismus velmi zatěžují či dokonce ohrožují a setrváváme v nich na svůj úkor. Samo proutkaření je známé již od pradávna. Zmínky o proutkařích a jejich schopnostech najdeme již kolem šestého tisíciletí před naším letopočtem. V jihovýchodní Libyi, v jeskyních Tassili n'Ajjer, jsou malby lidí, pozorujících proroka s rozvětveným proutkem datované zhruba do tohoto období. Dokonce koluje pověst, že i sama královna ze Sáby brala proutkaře do své družiny, kdykoliv cestovala za Šalamounem.

Jan Johann Jaroslav Miška napsal řadu knih, ve kterých se zabývá energiemi, s kterými umějí stále ještě dnes zacházet například šamané přírodních kmenů. Z jeho knih jmenujme Hledání prasíly, Tajemství prasíly, Magická prasíla či Zpověď druida.