1. 6. 2016

Karlovarský kraj podporuje kulturní život na hradě

Karlovarský kraj podpořil kulturní projekty v letošním roce částkou 35 000 Kč. Kulturní akce na Hartenbergu mají široký ohlas, účast veřejnosti na některých dosahuje tisíců návštěvníků. Příspěvek Karlovarského kraje podpoří některé akce jako je Vinobraní, Hartenberské strašení nebo Mikulášská Jízda nebo sezonní výstavu uvnitř hradu Hartenberg, kterou mohou shlédnout návštěvníci hradu.

Koncerty, výstavy, přednášky na nejrůznější témata, kulturní výměny s účastníky z desítek zemí celého světa, hradní expozice, oblíbené kulturní akce pro děti a mládež, to vše má na Hartenbergu svou letitou tradici.

Díky bohatému kulturnímu životu na hradě, vedle nádherné přírodní scenerie a historickému dědictví navštěvují místo lidé nejen z okolí , okresu či kraje. Kulturních akcí se účastní návštěvníci celé České republiky, blízkého přeshraničí i daleké ciziny.

V rámci dobrovolnictví se zdejších projektů zůčastnili doposud mladí lidé z více než 70 zemí světa, prakticky všech světadílů.

Hradní expozice je otevřena každý den do konce září kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Nejvíce návštěvníků ( cca.5000 tisíc ročně) přivítají oblíbené akce pro děti jako třeba Mikulášská Jízda nebo Hartenberské strašení .

Karlovarský kraj se rovněž podílí na revitalizaci areálu každoročním příspěvkem.