12. 8. 2012

Karlovarský kraj podpořil mezinárodní kulturní festival na Hartenbergu

Karlovarský kraj podpořil mezinárodní kulturní festival i v letošním roce částkou 20 000 Kč. Kulturní festival má na hradě svou dlouholetou tradici a i v letošním roce se mohl těšit z podpory kraje.

Jednou z hlavních událostí festivalu letošního léta je třetí ročník mezinárodního divadelního festivalu, kterého se účastní soubory z Ruska, krainy, USA, Gruzie, Francie, Kolumbie a Polska.

Součástí jsou divadelní workshopy s představením jednotlivých divadelních škol z celého světa, jde o atraktivní sdílení tradičních i moderních technik v rámci několika světadílů. Festival je velmi oblíbený daleko za hranicemi naší země a dělá tak dobré jméno za hranicemi i našemu kraji

Kromě divadelního festivalu proběhly v rámci klturního léta koncerty folkové hudby, výstavy, přednášky na nejrůznější témata a kulturní výměny s účastníky z desítek zemí celého světa.

Součástí letního programu byly také umělecké a řemeslné dílny. Mezi atrakce letošního roku patřily také ukázky afrických tanců v podání dívek z Keni.

Zlatým hřebem letošního léta bude pak hradní mše, která se bude konat po 67 letech na hradním nádvoří. Sloužit jí bude generální vikář mons. Josef Žák. Vzácnou návštěvou při té příležitosti bude i návrat Hartenberské madony po desítkách let a její vystavení v hradní kapli.

Karlovarský kraj podporuje kulturní dění na hradě každoročně, za to mu patří poděkování.