31. 5. 2012

Hrad má svého nového obyvatale – osla Viktora

Po přírůstku 30 jarních slepic, 6 koťat, 2 zamilovaných poštolek na věži a rojících se včel na zdi hradního paláce má hrad svého dalšího obyvatele. Osel Viktor připutoval z Chebska, aby rozšířil početné hradní řady a potěšil návštěvníky i místní svým nezaměnitelným hýkáním a tvrdohlavou povahou.

Vedle dosavadních svébytných obyvatel a zaměstnanců z říše lidí je dalším originálním hradním zjevením. Od počátku je zjevné, že má svůj názor na věc a na první hradní procházce prokázal i pověstný oslí důvtip a zarputilost. Nelze ho nemilovat!

Osli jsou symbolem plodnosti, v přírodě dokáží běžet i 70 km/hod, jejich mléko je výživnější než kravské a na svém hřbetě dokáží nést i neuvěřitelný náklad přes 300 kg. Osel je také symbolem hojnosti – všichni známe zvolání „ Oslíku, otřes se“, po kterém se z něj začnou sypat dukáty. Zda-li a kolik dukátů zůstává pod Viktorem, se přijďte sami přesvědčit.

Na hradě má Viktor ale i své další poslání a úkoly:

1) Jako šarmantní oslí hřebec je právoplatným a zákonitým praotcem hartenberského oslího rodu – oslem zakladatelem. Jeho klisna sice běhá ještě někde po světě, ale den shledání se jistě rychle blíží.

2) Na hradě dochází kámen na jeho obnovu a je nezbytné najít osly na sběr a těžbu kamene a jeho dopravu na hrad. Je jisté, že jeden osel na vše nestačí – kdybyste o nějakém dalším oslovi na dřinu a těžkou robotu nebo spanilé oslí dámě pro Viktora věděli, zastavte se osobně nebo alespoň dejte prosím vědět.