8. 10. 2020

Hledá se fundraiser pro Hartenberg!

Posílíme hradní tým!

Budeme hledat odborníka na pomoc při vyhledávání a administraci s granty, příspěvky a dotacemi, partnery, sponzory a všeho co může území postavit na nohy…

Máme toho prostě hodně, podařila se nám sice zcelit většina budov bývalého hartenberského panství, ale všechny jsou nebo byly v dezolátním stavu a je třeba to posunout. Všechny jsou ale srdcovky a velké lásky nabízející do budoucna širokou škálu využití. Potřebujeme nacházet programy a výzvy především na rekonstrukce, ale třeba i podporu mezd sociálního podniku atd. a zároveň schopné lidi se zkušenostmi s těmito výzvami.

Do kupy potřebujeme dát kromě hradu – budovu bývalého nádraží , Budovu bývalé školy , zámecký špejchar a pivovar, dobrovolnickou základnu na Cikáňáku??

U školy- je potřeba venkovní fasáda, nové okapy. ( již realizovaná oprava vnitřků ,nová okna, vytápění atd.) – Škola je sídlem spolku Hartenberg, ale zároveň je určena pro komunitní akce a zázemí pro pomocníky na hradě.

Nádraží – akutně je potřeba rekonstrukce střechy komplet do budovy několik let zatéká a dřevo je prohnilé. Koupili jsme loni od obce. Dále je třeba etapu pro vnitřní rekonstrukci ,výměnu oken – V budově mohou vzniknout 2 byty ,které mohou z nájmu podporovat záchranu hradu, prostory pro expozice kraslické dráhy apod a zázemí pro spolky a prospěšné organizace z okolí.

Sýpka – špejchar – jde o památku , úžasná budova ze 17.století s krásným krovem v centru naší malé vsi ,Potřeba je pořešit statiku ,okapy, částečné výspravky střechy, doplnění podlah a schodiště uvnitř.

Hrad – památka nejvíce nás pálí severozápadní nároží, kde stále není dořešená statika a stavba je tam zatím pozastavena. Žádáme ministerstvo kultury ,ale je potřeba zajistit více financí abychom docvakli už druhé patro komplet. Speciálním projektem pak může být vypracování projektu na obnovu nádvoří a zahradních teras.

Pivovar – to je kapitola sama pro sebe rozebrán nájezdníky, úžasná historie, totální ruina ,ale krásná s puncem značkového piva a příběhem. Tady jde o kompletní přestavbu třeba menšího pivovárku ,který by navázal na historickou značku a zaměstnal dalších pár duší. Pravděpodobně projekty typu brownfield na podnikání .

Dobrovolnická základna- tzv Cikáňák – potřeba vypracovat projekt obnovy hospodářského dvora jako základny pro mezinárodní dobrovolnictví a komunitní setkávání. Možno i hospůdka.

????Nejsme troškaři že? .Království si žádá své úsilí.. Kdyby chtěl kdokoliv s čímkoliv pomoci je vítán a kdyby jste měli ve svém okolí šikovného fundraisera sem s ním.!

Je toho hodně, víme, ale nikdy neříkáme, že něco není možné a věříme na zázraky!