6. 4. 2010

Hartenberg v Českém rozhlasu

Přijali jsme pozvánku Jana Rosendorfského z Českého rozhlasu a vydali se v úterý večer do Plzně, abychom představili Hartenberg posluchačům v pořadu " Hrady a zámky převážně nevážně". Protože je pan Rosendorfský sám kastelánem na Horšovském Týnu, hodinka živého vysílání utekla velmi rychle.

Příchod do studia s předstihem dobré půlhodinky Jana nezaskočil a přestože byl mírně nachlazený a odkašlávající, dokázal být zároveň velmi pohostinný , komunikativní a přátelský . A tak neformální soukromý hovor o ledvinových kolikách či „vtipných zážitcích z natáčení“ se přehoupl po deváté večerní téměř nepostřehnutelně do živého vysílání Českého rozhlasu.

Otázek bylo hodně nejen k hradu a jeho historii, ale k celém okolnímu území, archeologickým výzkumům a stavebně historickým průzkumům, projektu obnovy či dobrovolníkům. Dva divácké dotazy pak směřovaly k pokladu a ke kvalitě hartenberské vody.

Možnost představit hrad a projekt desítkám tisíc posluchačů je vždy zároveň velkou šancí oslovit nové partnery a přátele. A tak pokud jste pořad neposlouchali, je možnost vše dohnat. Záznam najdete v archivu Českého rozhlasu a nebo přijeďte přímo na hrad – vše si poslechnout osobně a naživo.