8. 8. 2011

Hartenberg Review 2011 – první týden

30. července začal v Hřebenech dobrovolnický projekt Hartenberg Review 2011, který má za cíl pokračovat v opravách hradu a uzavřít projekt Hartenberg Akademie 2011.

17 členů projektu pochází z těchto zemí: Japonsko, Korea, Tchaj-wan, Rusko, Finsko, Moldávie, Slovensko, ČR, Itálie, Francie a Španělskο.

Jména dobrovolníků jsou: Ikumi, Josie, Sharon, Seona, Alex, Margo, Janne, Vadim, Jakup, Michal, Ela, Jordi, Anne, Joseph, Luis, Jaime a Alberto.

V prvním týdnu práce na hradě jsme pοmáhali s opravami a pokračovali v činnosti Akademie. Překládali jsme například historii Hartenbergu do jazyků našich dobrovolníků, což bude jedna část internetových stránek Akademie. Představujeme vám také elektronickou část naší práce z prvního týdne:

  • Můžete se podívat na novou stránku videí Hartenbergu na Youtube: <a>http://www­.youtube.com/u­ser/castlehar­tenberg.
  • Také jsme vytvořili anglický překlad článku na wikipedii o hradu Hartenberg: <a>http://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Hartenberg.
  • Novinky z campu můžete najít na Twitter: <a>https://tw­itter.com/#%21/@h­artenbergcamp.
  • Nebo se můžete připojit k existující skupině na síti facebook: <a>Hartenberg.

Po první týdnu jsme se vydali na převážně hudební víkend. Vytvořili jsme dvě skupiny: první vyrazila na reggae/ska festival Povaleč v městečku Valeč, a druhá skupina vyrazila do Lokte na koncert skupiny Čechomor. V Lokti nebylo kvůli koncertu a mistrovství v motokrosu dost místa v kempu, a tak jsme se přesunuli do „divočiny“ – do temného lesa uprostřed ničeho. Naštěstí jsme byli dobře vybaveni na přežití i zábavu v divočině.

V neděli ráno jsme vyrazili na raftech a sjížděli Ohři do Karlových Varů. Užili jsme si krásné pohledy na mnoho pěkných míst, ale zároveň jsme si museli dávat pozor na mnoho kamenů, které nás často zastavily na cestě.

Nyní je první týden ukončen a už na nás čeká ten poslední, který jsme dnes zahájili představením hlavních ideí a promítáním filmu z roku 1985 – před velkým požárem.