3. 11. 2017

Hartenberg na HITHIT

Hartenberg spustil kampaň, která má pomoci se stavbou hradokrčmy.

Spolek Hartenberg se nově pustil do projektu na známém serveru HITHIT, protože by na hradě rád zbudoval zázemí pro návštěvníky a místo pro různá setkávání i v nepřizni počasí. Důvodem je, že na hradě schází zázemí, kde by si návštěvnici mohli posedět, dát si něco dobrého ,ale také by se zde mohli konat častější setkání a workschopy, které budou nápomocné k obnově samotného hradu.

Cílem je postavit stylovou dřevostavbu v části nádvoří, kde jsou v současnosti ruiny nádvorních budov. Zvelebilo by tak nádvoří hradu a naskytla by se možnost rozvíjet aktivity kolem hradu.Součástí stavby by bylo také venkovní posezení u bylinkové zahrádky,které by jistě umocnilo vychutnání si kouzla místa.. Za vybrané peníze , spolek plánuje pořídit především materiál na samotnou stavbu a většinu prací chce zvládnout svépomocí se svou stavební hutí a sociálním podnikem. V budoucnu by měla krčma nabízet především produkty na bázi férového podnikání.

Potencionální dárci mohou tak na projekt přispět přes server HITHIT, kde si vyberou výši příspěvku dle svých možností. Za každý příspěvek po skončení kampaně obdrží odměnu v podobě vstupenek, upomínkových předmětů, pronájmů prostor a nebo zvěčnením jména na čestném místě na hradě atd.

Kampaň trvá 45 dní a skončí tedy těsně před Vánoci. Věříme, že lidi tento projekt osloví a rádi přispějí . V případě naplnění kampaně se najaře 2018 začne pracovat a v sezoně by již krčma mohla uvítat první náštěvníky a začít plnit svůj účel.

Přispět můžete na stránce HIT HIT

https://www.hit­hit.com/cs/pro­ject/4213/krcma-na-hrade-hartenberg-s-bylinnou-zahradkou-a-infocentrem