24. 6. 2012

Fotbalisté z Afriky přijedou na Hartenberg kopat za lepší svět

Na začátku července proběhne milá africko-mezinárodní událost v našem kraji. Mladí pouliční fotbalisté z Keni přijedou spoluzorganizovat turnaj Fotbal pro rozvoj, který se v našem kraji uskuteční poprvé.

13 let spolupráce s INEX-SDA přinesl hradu již mnoho přátel, kontaktů a „dobrovolnického ovoce“. Jedním z dalších projektů, který zde společně realizujeme, je fotbalové soustředění probíhající od 1. do 5. července, kde na místní škole ubytujeme první velkou africkou návštěvu.

V pátek 15. června přijeli do České republiky mladí ambasadoři z Keni, aby v naší zemi zahájili měsíční putovní projekt. Vedle Prahy a Ostravy navštíví Kostelecké Horky, kde je tradiční základna dobrovolnictví v ČR, v Olomouckém kraji se zastaví na Palackého univerzitě, v Ústeckém kraji poznají Koňský dvorec Chmelištná a v Karlovarském kraji hrad Hartenberg.

Cílem celé akce není jen sport samotný, ale především zapojení mladých lidí. Organizátoři chtějí přiblížit globální témata a motivovat je k hledání souvislostí a utváření vlastních názorů a životních postojů. Pro instituce neformálního vzdělávání projekt představuje ojedinělou možnost, jak získat know-how a inspiraci v oblasti globálního rozvojového vzdělávání. Kampaň je v konečném důsledku zaměřena také na širokou veřejnost, která má šanci dozvědět se opět něco nového o základních rozvojových tématech a odbourat přetrvávající stereotypy spojené s africkým kontinentem.

Ve středu 4. července proběhne od 15 hodin závěrečný turnaj, kterého se zúčastní obec Josefov, mezinárodní dobrovolnická skupina z několika světadílů, Člověk v tísni, MAS Sokolovsko, neziskové organizace a další.

Přitom budou probíhat výstavy, diskuze a různorodé prezentace. Určitě si návštěvu nenechte ujít.