13. 7. 2014

Afrika roztančila Hartenberg

Již potřetí se na hrad vrátili kamarádi z Afriky, aby v rámci projektu Fotbal pro rozvoj přivezli poznání, že duch Fair play má vždy navrch.

Sdružení dobrovolných aktivit INEX-SDA, k nám letos již potřetí přivezlo projekt Fotbal pro rozvoj a s ním i kamarády z Afriky, především z Nairobi v Keni. Fotbalový turnaj , který se 11. července na hřišti za místní školou uskutečnil, přilákal deset týmů ke sportovnímu klání, jehož hlavním posláním ovšem je šířit poznání, že nad sportovní výsledky je důležitý duch Fair play.

Deset týmu mezi kterými nechyběla kromě česko-keňského výběru ani obec Josefov, Člověk v tísni, Útočiště Cheb, hradní výběr, přespolní výběr z Chmelištné a další podpořili myšlenku turnaje, a radost z krásného dne nezkalila ani nemilosrdná průtrž, která vyhnala veškeré osazenstvo včetně koček a psů pod střechy.

Součástí akce byly besedy, výstavy a prezentace. A krásným a srdečným okamžikem byl dar Keňské vlajky hradní akademii.

Osvětová tour během měsíce navštívila 9 regionů v České republice a uspořádala 5 fotbalových turnajů odehraných v duchu fair play pro více než 500 návštěvníků. Jejich cílem bylo šířit povědomí o globálních problémech dnešního světa a prostřednictvím fotbalu vyzývat k vzájemné toleranci a spolupráci ve společnosti.

http://www.fot­balprorozvoj.or­g/?p=934