Sociální podnik | Hartenberg

V současné době pracujeme na dalších možných společných projektech v rámci zaměstnanosti  a vytvoření pracovních míst pro širší okruh zájemců. Věnujeme se lidem, kteří jsou převážně dlouho nezaměstnaní, nebo různým sociálně slabším  či vyloučeným skupinám lidí. Snažíme se těmto lidem osvojit  základní pracovní návyky a zlepšit jejich profesní dovednost  a lepší orientaci na trhu práce. Můžeme pro své zaměstnance bezplatně  zajistit různá vzdělávání a poradenství . V budoucnu bychom rádi připravili i několik míst pro lidi s nějakým handicapem.

Široký okruh vymezení prací nabízí možnost pro všechny, kteří se chtějí naučit nějakou odbornou dovednost jako třeba zdění  včetně zdění s kamenem, truhlářské a tesařské práce, zahradnické práce  ale třeba i kancelářskou práci a další která jim pomůže zlepšit si svou kvalifikaci a popřípadě v budoucnu možnost uplatnit se lépe na trhu práce. Dalším výrazným mezníkem je při práci vytvořit přátelskou atmosféru a možnost se zapojit do dalších společných aktivit a vtáhnout zaměstnance  do centra dění při kulturních akcích a dalších.

V minulých letech se nám podařilo  u několika zaměstnanců  z projektů VPP zvýšit jejich dovednosti a znalosti do té míry, že dnes jsou schopni zajistit si dobře placená místa a uplatnit se na trhu práce. Šlo především o zedníky  včetně kvalitního žádaného zdění s kamenem. Některé pracovníky jsme zapojili  do přímého kontaktu s návštěvníky hradu jako průvodce a tím poskytli další pracovní zkušenosti  a možnost učit se novým věcem. S Úřadem Práce  spolupracujeme od roku 2009 .

 

Nyní naše sdružení zaměstnává  několik zaměstnanců v rámci spolupráce s UP v Sokolově a Karlových Varech  přes program VPP. Několik míst v profesi,, pomocníci a uklízeči,, je nyní ještě  volných . Podmínkou nástupu  je evidence  na úřadu Práce Více informací na mailu.

 hartenberg @email.cz