Místní akční skupiny Karlovarska si prohlédly hrad | Hartenberg

Místní akční skupiny Karlovarska si prohlédly hrad

23. dubna, 2010
Místní akční skupina Sokolovsko pozvala ostatní MAS z Karlovarského kraje, aby si prohlédly zajímavá místa či projekty  v okrese a společně hledali způsob jak dále pomoci svým regionům a rozvíjet vzájemnou spolupráci
   
   Místní akční skupiny vznikaly postupně po celé naší zemi jako místní iniciativy, které mohou dynamicky reagovat na potřeby lidí a krajiny, prosazovat zájmy obcí a místních komunit.
 
    MAS Sokolovsko vznikla v roce 2006, postupně se jí podařilo ze zástupců samosprávy, podnikatelů a neziskového sektoru vytvořit dobře fungující tým, který přinesl regionu nejen již desítky milionů korun, ale také například integrovanou strategii rozvoje, která vychází z podrobné analýzy území a aktivní spolupráce mnoha partnerů z nejrůznějších oblastí při jejím vytváření.
 
    MAS Sokolovko díky svému úspěchu v programu LEADER přináší v letošním roce i přímou podporu hradu, a to jak finanční: na stavební práce či na zajištění a vybavení mezinárodní dobrovolnické základny, tak na propagační podporu v rámci projektu "Za krásami MAS Sokolovsko", kdy vznikne dokumentární film o hradu a zhotoví se sada propagačních materiálů. Této pomoci si velmi ceníme. 
 
    Páteční setkání na hradě se zástupci Místních akčních skupin od Toužimska počínaje, přes Žluticko, Valeč , Boží dar až po Slavkovský les bylo velmi přínosné. Prohlídka hradu proběhla nejen v přátelské atmosféře, ale zablýsklo se i na vzájemnou blizší spolupráci s některými zástupci jiných regionů.