Mezinárodní divadelní festival na hradě má své nové logo | Hartenberg

Mezinárodní divadelní festival na hradě má své nové logo

16. března, 2011

II. mezinárodní divadelní festival na Hartenbergu má své nové logo. Festival, jehož součástí jsou divadelní workshopy, se uskutečnil poprvé v loňském roce. Jeho druhý ročník se bude konat během letošního léta.

Prvního ročníku se zůčastnily zahraniční soubory z Ukrainy, Francie a Polska. Iniciátorem projektu je ukrajinský divadelní soubor "Teatr na Žukach", z Polska k nám přijel soubor "Krik" , z Francie pak zástupce "Regionálního centra dramatických umění" v Clermont-Ferrand .

Nové logo má dvě varianty, ve kterých jsou zastoupeny základní symboly projektu. Jedním z nich je typická Hartenberská věž, jako znak místa. Dvě masky v pozadí prezentují divadelní událost. Slunce a kolo pak symbolizují světlo a dílny- pracovní studiové workshopy. Text pak náleží jednotlivým ročníkům. Autorský návrh nám zaslal charkovský soubor.

Vyvrcholením loňského festivalu bylo představení „Dvanáctá noc“ od Williama Shakespeara, neboli „Večer tříkrálový“ . Dvanáctá noc od vánoc je 6.leden, který je Svátkem Tří králů. Třem králům je zasvěcená i hradní kaple, a tento den je i hradním svátkem- představení bylo tedy pro hrad více než symbolické.