Hartenberské strašení 2018 | Hartenberg

Hartenberské strašení 2018

06. října, 2018

V sobotu 6.října  na hradě Hartenberg a v jeho okolí proběhlo tradiční Hartenberské strašení. Jde o akci s letitou historií a vývojem, která s e těší mnoho let velkému zájmu . Letos na tuto hradní akci neváhali přijet i návštěvníci z Durynska, Bavorska či Prahy.

Strašidelná  trasa měřila  přibližně 3,5  km a byla rozdělena na méně strašidelný spíše pohádkový okruh a větší okruh, který vystrašil nejednoho dospělého. Rodiče děti si tak mohli sami vybrat, zda absolvují oba okruhy  nebo zvolí ten  pohádkový. Většina lidí nakonec stejně zvolí oba okruhy.

Na trase už na návštěvníky čekalo kolem 150 bytostí a některých skutečně strašlivých. Nechyběli tradičí úpíři, vlkodlaci, mumie a na pohádkovém mohli lidé potkat  Sněhurku, Harryho Pottra s přáteli,Frankelsteina, princezničku s dráčkem,čertíky, vodníka nebo   třeba lesní víly.. Původně jsme mysleli, že vyhlásíme nejlepší strašidlo či stanoviště, avšak  nelze vybrat, protože všechna stanoviště mají své kouzlo.

Oblíbeným stanovištěm jsou hradní sklepení a také tvz.hřbitov v lese, kde se návštěvnici akce letos potkávali se zombie cestovkou. Všechny bytosti  pomáhají dobrovolně. A většina si své kostýmy vyrábí sama.  Některé party jsou už tradiční a  a stálé a některé skupinky byly letos zcela nové a dokonce neváhaly dojet i větších dálek, aby se k této oblíbené akci  přidaly,což organizátora akce spolek Hartenberg velmi těší. Třeba studenti  a paní učitelky ze sokolovské ŠŽŠ patří již mezi stálice a na akci  měli  několik pohádkových a strašidelných zástupců .Tito zároveň před akcí pomohli  s přípravou trasy  v rámci projektu 72 hodin.

Veliké díky také patří malým ,leč strašlivým stašidlům z ČSOP Chodov.  Dobrovolní hasiči z Krajkové zase pomáhali s parkováním vozidel.  Partnerem akce byla obec Josefov, která na akci finančně podpořila .Podporu poskytl rovněž Karlovarský kraj v rámci  celoročního příspěvku na kulturní život kolem hradu Hartenberg. Všem dobrovolníkům i sponzorům patří veliké díky.  Letošní akci přálo počasí a na Hartenberg se vydalo kolem  1300 návštěvníků.