Dobrovolnická akademie začíná svou druhou polovinu | Hartenberg

Dobrovolnická akademie začíná svou druhou polovinu

16. července, 2011
Mezinárodní dobrovolnická akademie Hartenberg dnes začíná svou druhou polovinu. Sérii přednášek, workshopů, praktik a samostatných prací nahradí o víkendu výlety, oddech a volný čas.

Výlety do Mariánských lázní a sjíždění řeky Ohře budou hlavní náplní trávení volného času o tomto víkendu. Po výletech do Chebu, Lokte či návštěvě filmového festivalu v Karlových Varech tak dobrovolníci poznají další malebná zákoutí naší krásné země.

Program minulého týdne byl bohatý a náročný. Po přednáškách RNDr. Jaroslava Michálka o starých stromech, Ing. Petra Uhlíka o přírodních zajímavostech území postiženém těžbou uhlí a Bc. Petra Krásy, praktikách Luboše Hory a Ekodendry, přednáškách o základních živlech a workshopech byly zadány samostatné práce, které budou dokončeny začátkem příštího týdne.

Samostatné přednášky vedli i samotní dobrovolníci. Bruna z Brazílie představila úsilí své rodiny o záchranu divokých zvířat ve střední Brazílii. Marwin z Německa pak promítl film o koloběhu věcí kolem nás. Následovala zajímavá a dlouhá diskuze.

Program Akademie bude pokračovat i následující týden. Ve čtvrtek pak čeká hrad bohatý kulturní program. Přijeďte se podívat!

O akademii psal v tomto týdnu také sokolovský deník, viz http://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/kucharka20110714.html, ze kterého byla převzata úvodní fotografie.