Dar od EXPODUM | Hartenberg

Dar od EXPODUM

02. října, 2018

Firma  EXPODUM darovala spolku Hartenberg  nůžkový stan, který rádi využijeme při nejrůznějších akcích pro děti, mládež i dospělé! Za dárek děkujeme.

Firma Expodom podpořila kulturní život an hradě Hartenberg.Expodom daroval našemu spolku nůžkový stan , který  spolek může využívat u příležitostí různých kulturních akcí jako je třeba Mikulášská Jízda,Hartenberské strašení nebo Hradní slavnosti . Spolek Hartenberg dlouhodobě pomáhá při záchraně hradu Hartenberg a okolí tvz.Hartenberské domény a jejího přírodního a kulturního dědictví na Sokolovsku.

Během roku se zde koná řada menších,ale i nadregionálních akcí pro veřejnost. Spolek také založil stavební huť Hartenberg, která opravuje památky v regionu. Hrad Hartenberg patří mezi 10 nejstarších hradu v ČR  a má velmi pohnutou historii. V minulosti byl dobýván,pleněn a obnovován.  Největší údery mu ro roce 1945 zasadily státní statky a památkám nepřátelský režim. Zdevastovaný objekt byl roku 1985 úmyslně vypálen. 

Od roku 2000  je za pomoci dobrovolníků z celého světa a stavební huti Hartenberg obnovován a nyní zařazen mezi zachráněné památky ČR. V roce 2016 byly tyto záchranné práce oceněny 1.místem NPÚ -Patrimoniem pro Futuro v kategorii záchrana památky. Společnosti Expodum velmi děkujeme za párty stan a pomoci si vážíme.