Hartenberské strašení | Hartenberg

 
První říjnovou sobotu, která letos vychází na 7.října již poněkolikáté na hrad přivane  strašidla a čarovné bytosti z jiných světů, aby nám znovu připomněly svou existenci a oživily v nás dávné mýty. Podzimní mlhy jsou pro ně lákadlem k různým vylomeninám a legráckám, avšak nejraději dovádějí s našimi nejmenšími.
 
Všechna tato strašidla i jiné bytosti, jako např. skřítkové, víly či bílá paní jako vždy obsadí navečer rozvaliny hradu a jeho okolí. Strašidla se usadí podél cest, pod stromy i nad nimi a vyčkají na návštěvníky z tohoto světa, aby se s nimi pobavila. Děti i jejich rodiče musí sebrat dostatek kuráže, protože je čeká nejen zkouška odvahy, ale také odměna na konci strašidelného putování.
 
Událost je pravidelně pořádána dobrovolníky a kamarády z Karlovarska i z celé České republiky a letos za podpory Karlovarského kraje a příspěvku obce Josefov
 
START
Důležité!!!- Pokud nemáte lístky z předprodeje  doporučujeme přijet nejdříve na 19 hodinu, nejprve jdou na start vstupenky s pořadkovými čísly!!!
 
Akce startuje v 17 hodin na hřišti za školou! Baterky a dobrou obuv sebou
Akce kvůli terénu není vhodná pro kočárky a budeme rádi, když necháte doma i pejsky!
 
Předprodej vstupenek bude od 20.9.2017 v Hřebenech na staré škole  od 8 - 15 hod nebo po domluvě na 778030716 a dále MDK Sokolov
 
 Vstupné děti i dospělí 50 Kč. Na startu obdržíte( děti) kartičku odvahy k vyplnění . Za kartičku v cíli doatenete sladkost + buřtík +limču  Trasa má dva okruhy - první část je pohádkovější a kratší a navazuje na 2. část od  hradu kde už se opravdu začnete bát.-) Je na uvážení rodičů s měnšími dětmi zda absolvovat oba okruhy.
 
 Na hřišti budou probíhat soutěže, stánkový prodej a zahraje  Levoruký Eda pro ukrácení čekání 
 
 Žádáme o trpělivost při parkování a průjezdech. Akce je technicky náročná a tak buďte ohleduplní a shovívaví ...Parkování budou řídit dobrovolní hasiči a Policie
 
Pozor- pro návštěvníky od vlaku-  z vlaku se dejte podél trati směr Sokolov, kousek podél kolejí , poté kopec nahoru, vyjdete v zatáčce( kde je již stezka-začátek) strašidla vás pošlou na start, kousek nahoru ke škole, bez startovní katičky, nebudou uznány odměny.
 
akci pořádá Hartenberg z.s ve splupráci s obcí Josefov
 
 více info: 778030716 nebo hartenberg@email.cz